Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii wykonywane są w naszym gabinecie przez doktor Dorotę Pyrzowską, specjalistę chirurgii stomatologicznej. Pracujemy na trzech systemach implantologicznych:

  • Astra Tech Implant System
  • Alpha Bio Simplantogy
  • Implacore

Dzięki uprzejmości firmy Alpha Bio umieściliśmy poniżej ulotkę informacyjną.


TERAPIA IMPLANTOLOGICZNA
TO NAJNOWOCZEŚNIEJSZA
I BEZPIECZNA METODA LECZENIA
STOSOWANA PO UTRACIE
NATURALNYCH ZĘBÓW

CO TO JEST IMPLANT

Implant to niewielka wykonana z tytanu śrubka, która zastępuje korzeń zęba. Na niej mocowana jest korona protetyczna lub składający się z kilku koron most protetyczny, czyli zrekonstruowane uzębienie.

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ IMPLANT

Jest to jedyne rozwiązanie protetyczne które poprzez przeniesienie siły żucia bezpośrednio na kość, przeciwdziała jej zanikowi. Wszczepienie implantu chroni przed deformacją łuków zębowych, niekorzystną zmianą wyglądu twarzy, a także pozwala uniknąć bólów głowy spowodowanych niewłaściwym rozkładem sił podczas żucia i gryzienia

KIEDY NAJLEPIEJ WSZCZEPIĆ IMPLANT

Implant najlepiej wszczepić jak najszybciej, nawet w dniu usunięcia zęba. Dlaczego?

  • Po utracie zęba otaczająca go kość zaczyna zanikać, co w przyszłości prowadzi do deformacji łuków zębowych i niekorzystnej zmiany wyglądu twarzy. Na skutek zaniku kości, sąsiadujące z ubytkiem zeby zaczynają się chwiać, aż w końcu wypadają.
  • Brak uzębienia powoduje niewłaściwy rozkład sił podczas żucia i gryzienia i negatywnie wpływa na sąsiadujące mięśnie i stawy, wywołując m. in. silne migreny. Dodatkowo wymusza zmianę diety, a także wpływa na samopoczucie psychiczne, obniżając komfort codziennego życia.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY

Wszczepienie implantu jest bezbolesne, ponieważ zabieg przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu. Po zabiegu możliwe jest pojawienie sie niewielkiego obrzęku, który znika w ciagu jednego lub dwóch dni

CZY POTRZEBUJESZ OSOBNEGO IMPLANU DO KAŻDEGO BRAKU W UZĘBIENIU

Nie, liczba brakujących zębów nie zawsze pokrywa się z liczbą implantów zastosowanych w leczeniu. W przypadku większych braków w uzębieniu stosuje się mniejszą liczbę implantów, na których osadza sie tzw. mosty protetyczne. Składają się one z koron protetycznych, których liczba odpowiada właściwym brakom.